(طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام)

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

توصیه ها و دستورالعمل هایی از ائمه علیهم السلام برای طلب فرزند

یکی از بخشهای مورد استقبال رسم زمانه  ، توسط کاربران محترم، بخش ادعیه طلب فرزند  است.

باتوجه به درخواستهای مکرر کاربران محترم ، در این پست ، توصیه ها و دستورالعمل های رسیده از ائمه هدی علیهم السلام جهت طلب فرزند ذکر می شود.

1-خوردن شیر تازه و عسل 

امام کاظم علیه السلام می فرمایند:

مَن تَغَیَّرَ عَلَیهِ ماءُ الظَّهرِ ، فَإِنَّهُ یَنفَعُ لَهُ اللَّبَنُ الحَلیبُ ، وَ العَسَلُ؛
هر کس که آب کمرش دگرگون مى‏ شود، شیر تازه همراه با عسل برایش سودمند است .

2-خوردن تخم مرغ - پیاز- روغن زیتون 

امام کاظم عليه‏ السلام :

مَن أكَلَ البَيضَ وَالبَصَلَ وَالزَّيتَ ، زادَ في جِماعِهِ

هر كس تخم ‏مرغ و پياز و روغن زيتون بخورد ، بر توان جنسى او افزوده شود.

3- خوردن گوشت و تخم مرغ 

امام صادق عليه‏ السلام :

شَكا نَبِيٌّ مِنَ الأَنبِياءِ عليهم ‏السلام إلَى اللّه‏ِ عز و جل قِلَّةَ النَّسلِ . فَقالَ : كُلِ اللَّحمَ بِالبَيضِ .

يكى از پيامبران عليهم ‏السلام ، از كمى فرزندان به درگاه خداوند عز و جل شكايت بُرد . خداوند متعال فرمود:گوشت را با تخم‏ مرغ بخور.

4- خوردن حلیم (هلیم) 

امام صادق عليه ‏السلام :

إنَّ نَبِيّا مِنَ الأَنبِياءِ عليهم ‏السلام شَكا إلَى اللّه‏ِ الضَّعفَ وقِلَّةَ الجِماعِ ، فَأَمَرَهُ بِأَكلِ الهَريسَةِ .

يكى از پيامبران عليهم ‏السلام ، از ضعف و كمىِ توان آميزش ، به درگاه خداوند عز و جل اظهار ناراحتى كرد . خداوند ، او را به خوردن هَليم (حلیم) فرمان داد .

5- خوردن حلوا

امام صادق عليه ‏السلام :

شُربُ السَّويقِ بِالزَّيتِ يُنبِتُ اللَّحمَ ، ويَشُدُّ العَظمَ ، ويُرِقُّ البَشَرَةَ ، ويَزيدُ فِي الباهِ .

خوردن سويق (آرد بوداده-حلوا) با روغن زيتون ، گوشت مى‏ روياند ، استخوان را استحكام مى ‏بخشد ، پوست را نازك مى‏كند و بر توان جنسى مى‏ افزايد.

6-خوردن کاسنی

امام صادق علیه السلام

من سره أن يكثر ماله و ولده الذكور فليكثر من أكل الهندباء.

هر کس می خواهد دارایی و فرزندان پسرش زیاد شود ، زیاد کاسنی بخورد.

ادامه دارد ان شاءالله

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم خرداد ۱۳۹۳ساعت ۲۳:۴۲ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

بسم الله الرحمن الرحيم 

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. 

توصیه آیت الله بهجت رحمت الله تعالی علیه برای رفع گرفتاری 

چند سال است که در کارهایم دچار مشکل می شوم که راهها به رویم بسته می شود، از جمله در زمینه اشتغال و ازدواج، و هر چه از خدا طلب یاری می کنم، راه مساعدی گشوده نمیشود.......
ج: بسمه تعالی
زیاد از روی اعتقاد کامل بگویید: «أستغفر الله»، هیچ چیز شما را منصرف نکند غیر از ضروریات و واجبات تا کلیه ابتلائات رفع شود، بلکه بعد از رفع آنها هم بگویید، برای اینکه امثال آنها پیش نیاید؛ و اگر دیدید رفع نشد، بدانید یا ادامه نداده اید، یا آنکه با اعتقاد کامل نگفته اید. والله العالم

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت ۲۳:۳۰ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

فضیلت صلوات بر حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله تعالی علیها

قالت فاطمة الزهراء علیهاالسلام : قالَ لی رسولُ الله: یا فاطمةُ مَن صَلّی عَلَیکِ، غَفَرَاللهُ لَهُ وَ اَلَحَقَهُ بی حَیثُ کَنتُ فی الجَنَةِ.

حضرت زهرا سلام الله تعالی علیها : " رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم خطاب به من فرمودند : ای فاطمه هرکس برای تو صلوات بفرستد خداوند او را مورد آمرزش خویش قرار می دهد و در هر کجای بهشت که من باشم اورا به من ملحق خواهد ساخت.""

در این مورد صلوات مخصوصی برای آن حضرت نقل کرده اند که آثار عجیبی هم برای ان نقل شده است و آن صلوات چنین است:" اللهُمَ  صلِ علی فاطمةَ وَ أَبیِها وَ بَعلِها وَ بَنیها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما أحَاطَ بِهِ عِلمُک "

آقای موحد ابطحی اصفهانی در حاشیه خود بر کتاب عوالم العلوم و المعارف و الأحوال من الآیات و الأخبار و الأقوال می نویسد: برای توسل به حضرت زهرا(س) پانصد و سی مرتبه «اللهمّ صلّ على فاطمة و أبیها و بعلها و بنیها بعدد ما أحاط به علمک» گفته شود.

در وصیت نامه آیت الله مرعشی نجفی آمده است که تو صیه فرموده اند به قرائت مداوم این دعا در قنوت نمازهای یومیه: اللهُمَ انی أسألُکَ بِحَقِ فاطمةَ وَ أَبیِها وَ بَعلِها وَ بَنیها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها أَن تُصلیَ علی مُحَمَدٍ وَ آلِ مُحَمَدٍ وَ أَن تَغفِرَلی ذُنُوبی وَ تَفعَل بِى ما أنت أهْلُهُ وَ لا تَفعَل بی ما أنا أَهلُهُ

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۲ساعت ۱۶:۵۹ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

بسم الله الرحمن الرحيم
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم

راه درمان وسوسه هاي شيطاني

قال رسول الله صلي الله عليه و آله و سلم 

مَن سَرَّهُ أن يَذهَبَ كثيرٌ مِن وَحَرِ صَدرِهِ فَلْيَصُمْ شَهرَ الصَّبرِ، و ثلاثةَ أيّامٍ مِن كُلِّ شَهرٍ 
(ميزان الحكمه،ج6ص400 )

 هركه مي خواهد بسيارى از وسوسه هاى سينه اش زدوده شود ، در ماه صبر (رمضان ) و سه روز از هر ماه روزه بگيرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۲ساعت ۹:۲۸ قبل از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

آیت الله شیخ نصر‌الله شاه‌آبادی خطاب به طلاب:

شغل دیگر غیر از طلبگی نان شما را زیاد نمی‎کند، اگر می‌خواهید نان شما زیاد شود هر وقت وارد خانه شدید اگر کسی در خانه بود، بلند سلام کنید، سپس سوره اخلاص را بخوانید، و اگر وارد خانه شدید، کسی در خانه نبود به این صورت سلام کنید «السلام علینا و علی عباد الله الصالحین» بعد هم توحید را بخوانید این رزق را زیاد می‎کند.

درس اخلاق مدرسه عالی فیضیه قم

كلمات كليدي : شاه آبادي - درس اخلاق - وسعت رزق - وسعت روزي - ازدياد رزق

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم آذر ۱۳۹۱ساعت ۱۰:۲۶ قبل از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

در شگفتم از کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی‌برد!
 
۱- د
ر شگفتم از کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر «حسبنا الله نعم الوکیل...» (سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۷۱) پناه نمی‌برد. در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یادشده فرموده است: پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند، و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند و هیچ‌گونه بدی به آنان نرسید.

 
۲-
در شگفتم از کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین*» (سوره مبارکه انبیاء آیه ۸۷) پناه نمی‌برد؛ زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است: «پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یادشده، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می‌بخشیم.» (سوره انبیاء آیه ۸۸)

 
۳-
در شگفتم از کسی که مورد مکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر «افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد» (سوره مبارکه غافر آیه ۴۴) ... پناه نمی‌برد؛ زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است: «پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یادشده) از شر و مکر فرعونیان مصون داشت.» (سوره غافر آیه ۴۵)

 
۴- د
ر شگفتم از کسی که طالب دنیا و زیبایی‌های دنیاست، چگونه به ذکر «ماشاءالله لاقوة الا بالله» (سوره مبارکه کهف آیه 39) پناه نمی‌برد؛ زیرا خداوند بعد از ذکر یادشده فرموده است: «مردی که فاقد نعمت‌های دنیوی بود، خطاب به مردی که از نعمتها برخوردار بود) فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می‌دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد.»

 
*بحارالانوار، ج 90، 184 – 185

با تشكر از دوست عزيز و ارجمند جناب آقاي خاكشور-بشرويه

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت ۹:۵۷ قبل از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

بسم الله الرحمن الرحيم

اذكاري جهت تمركز حواس و تقويت حافظه و فكر

در كتاب پرسش هاي شما و پاسخ هاي آيت الله بهجت عليه الرحمه آمده:

از آيت الله بهجت (ره) پرسيدند: چه كنيم تا تمركز فكر پيدا كنيم؟ فرمودند: اذكاري مثل لا اله الا الله را زياد بگوييد.

2- در كتاب جامع الشتات به نقل از امام صادق عليه السلام نقل شده : اگر خواستي حديثي از ما نقل كني و شيطان باعث فراموشي تو شد دست خود را بر پيشاني بگذار و بگو : صلي الله علي محمد و آله اللهم اني اسئلك يا مذكر الخير و فاعله و الآمر به ذكرني ما انسانيه الشيطان

3- آيت الله بهجت مي فرمايند: استبعادي ندارد اگر آيه شريفه سنقرئك فلا تنسي را براي رفع فراموشي بخواني چرا كه در روايت است : خذ من القرآن ما شئت لما شئت.

4- حاج آقا جواد رحيمي گائيني كه از اولياء خدا بودند ميفرمايند: تكرار آيت الكرسي و استمرار آن بخصوص پس از نمازهاي يوميه اثر مستقيم بر تقويت حاقظه و قدرت ادراك انسان دارد.

5-آيت الله بهجت ميفرمايند: پس از اتمام نمازها اين تعقيب را مداومت داشته باشيد.

سبحان من لايعتدي علي اهل مملكته سبحان من لا ياخذ اهل الارض بالوان العذاب سبحان الرئوف الرحيم اللهم اجعل لي في قلبي نورا و بصرا و فهما و علما انك علي كل شي ء قدير

6- مرحوم آيت الله كشميري مي فرمايند: سه آيه مشهور به آيت الكرسي را روزي 21 مرتبه خواندن براي تقويت حافظه نافع است.

7- همچنين در كتاب باران معرفت نوشته سيد مصطفي علوي آمده: اين دعا را هر روز جهت تقويت حافظه قرائت نماييد.

الَلِّهُمَ ارْزُقْنی فَهْمَ النَّبِییّنَ وَ حِفْظَ الْمُرْسَلینَ وَ اِلْهامَ الْمَلائِکهَ الْمُقَرّبینَ آمینَ یا رَبَّ الْعالَمینَ

8- حاج سيد محمد مسقطي مي گويند: اگر مي خواهي چيزي را در جايي بگذاري بسم الله الرحمن الرحيم بگويي هرگز آن را فراموش نخواهي كرد.(استبعادي ندارد اين كار را به ساير امور سرايت داد.)

9-آيت الله كشميري ميفرمايند: خواندن 85 مرتبه سوره مباركه يس جهت درك بهتر علوم مفيد است.

10- آيت الله اراكي مي فرمايند: من هرگاه مشكلي داشتم به خصوص مشكل علمي يك دور تسبيح صلوات ميفرستادم و آن را به چهارده معصوم عليهم السلام تقديم مي كردم.به آساني مشكلم حل مي شد.

11- شخص از مرحوم آيت الله بهجت پرسيدند: 27 ساله ام استعداد خوبي هم دارم اما در تحصيل سردر گم هستم چه كار كنم؟

ايشان فرمودند: در برنامه تحصيل راه متعارف را پيش بگيريد.اگر سوالي داشتيد بپرسيد.براي پيشرفت خود ملتزم و پي بند به تعقيبات مشتركه نمازها باشيد.

منابع: ذكرهاي شگفت عارفان_ پرسش هاي شما و پاسخ هاي آيت الله بهجت - مفاتيح الجنان و ...

التماس دعا


+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم مهر ۱۳۹۱ساعت ۱۲:۵۰ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

ذکری برای بچه دار شدن

مرحوم كلينى از حارث نصرى حكايت مى‏كند كه او گويد: «به امام صادق عليه‏السلام گفتم: خاندان من همه منقرض شده‏اند و من هم فرزندى ندارم. (كنايه از اين كه به من دعايى تعليم كن تا به بركت آن فرزنددار شوم).حضرت فرمود: در سجده بگو: «رَبِّ هَبْ لى مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَةً طَيِّبَةً إنَّكَ سَميعُ الدُّعاء»، «رَبِّ لا تَذَرْنى فَرْداً وَانْتَ خَيْرُ الْوارِثينَ».حارث گويد: من به دستور حضرت عمل كردم و در سجده‏ام اين دو آيه را خواندم. خداوند به من دو پسر به نام‏هاى على و حسين عطا كرد.» كافى، ج6، ص8 و نيز مجمع البيان، ج7، ص61.

على بن محمد صيمرى كاتب گويد: «با دختر جعفر بن محمد كاتب ازدواج كردم و او را بسيار دوست داشتم، اما از اين ازدواج فرزندى نصيبم نشد. به سراغ امام هادى عليه‏السلام رفتم و داستان خود را براى او باز گفتم. او تبسّم كرد و فرمود: انگشترى فراهم كن كه نگينش فيروزه باشد و بر آن بنويس: «رَبِّ لا تَذَرْنى فَرْداً وَأنْتَ خَيْرُ الْوارِثينَ». صيمرى گويد: به دستور حضرت عمل كردم، يك سال نگذشت كه از آن همسر پسرى روزى‏ام شد.» نور الثقلين، ج3، ص456.

روايات ديگرى نیز  درباره نحوه طلب فرزند در كافى، ج6، ص7 ـ 10؛ نور الثقلين، ج3، ص456. و ... آمده است.

از استاد بزرگوارم جناب آقای ضیایی حفظه الله تعالی که چند سال توفیق تلمذ در محضر گرامی شان را در درس طب النبی صلی الله علیه و آله و سلم داشتم به کرّات شنیدم که میفرمودند : غذای ساده ای است که هم مقوی است و هم خوشمزه و جهت تقویت قوای انسان بسیار مفید است این غذا به زن و شوهر کمک می کند که در صورت مصلحت الهی،زودتر صاحب فرزند شوند.ایشان میفرمود:مقداری پیاز را در روغن زیتون ، رنده کنید و مقداری حرارت دهید(نه به حدی که پیازها بسوزد و روغن زیتون خاصیت خود را از دست دهد) بعد چند عدد تخم مرغ در آن شکسته و پخته و زن و شوهر میل کنند.مداومت بر این غذا خاصیت عجیبی دارد.البته مثل هر چیز دیگر زیاده روی در مصرف آن صحیح و عاقلانه نیست.

انصافا جدای از خاصیت این غذا که در احادیث اهل بیت علیهم السلام هم به آن اشاره و تصریح شده ، غذای خوشمزه ای است.نوش جان

این پست به تقاضای تعدادی از دوستان تکرار و تکمیل شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۱ساعت ۲۲:۳۷ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

بسم الله الرحمن الرحيم

از مرحوم آيت الله بهجت پرسيدند:جهت در امان ماندن از تصادف و خطرات جاده اي چه ذکري بگوييم؟فرمودند:هنگام سوار شدن يک مرتبه آيت الکرسي و ۶ مرتبه سوره مبارکه قدر را بخوانيد که مجرب است.انشاءالله

+ نوشته شده در  جمعه یازدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت ۴:۱۷ قبل از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

بسم الله الرحمن الرحیم

دعا براي اجابت خواسته‌ها و رسيدن به مقصود

از ثابت بن دينار( ابوحمزه ثمالي) نقل شده که مي‌گويد: به حضرت زين العابدين عليه السلام عرض کردم: دعايي به من بياموز! فرمود: اي ثابت! بگو:
اَللّهُمَّ اِنّي اَسْألُکَ بِاَنَّ لَکَ الْحَمْدَ لا اِلهَ اِلّا اَنْتَ الْمَنّانُ بَدِيعُ السَّماواتِ وَ الاَرْضِ ذُوالْجَلالِ وَ الاِکْرامِ اَنَّ تَفْعَلَ بِي کَذا وَ کَذا (به جای کذا و کذا حاجت خود را بخواه.)
سپس فرمود: رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند: اين دعايي است که هر کس خدا را با آن بخواند اجابت شود و چون با آن از خدا مسئلت نمايد به او عطا خواهد شد.
 بهار جان‌ها/ آیت الله کریمی جهرمی

دعایی از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها جهت اصلاح امور

از جمله دعاهاي آن حضرت اين است:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ يا حَيُّ يا قَيُّومُ بِرَحْمَتِکَ اَسْتَغِيثُ فَاَغِثْنِي وَ لا تَکِلْنِي اِلي نَفْسِي طَرْفَةَ عَيْنِ وَاَصْلِحْ لِي شَأنِي کُلَّه

دعاي امام حسين سلام الله علیه برای حوائج

دعايي که امام حسين عليه السلام روز عاشورا به فرزند خود آموختند:
از حضرت زين العابدين عليه السلام روايت شده که مي‌فرمايند: پدرم در آن روز که به شهادت رسيد (روز عاشورا) مرا به سينة خويش چسبانيد: در حالي که از زخم‌هايشان خون، فوران مي‌کرد و فرمود: اي فرزند! از من دعايي را که فاطمه عليها السلام آن را به من آموخت فراگير و او از رسول الله صلي الله عليه و آله و آن حضرت نيز از جبرييل تعليم يافته بود تا در حوائج، مهمّات، اندوه و حوادث تلخي که بر او وارد مي‌شود و پيش‌آمدهاي عظيمي که رخ مي‌دهد بخواند.
فرمود: بخوان:

بِحَقِّ يس وَ الْقُرآنِ الْکَرِيمِ وَ بِحَقِّ طه وَ الْقُرآنِ الْعَظِيمِ يا مَنْ يَقْدِرُ عَلَي حَوائِجِ السّائِلِينَ يا مَنْ يَعْلَمُ ما فِي الضَّمِيرَ يا مُنَفِّسَ عَنِ الُمَکُرُوبِينَ يا مُفَرِّجَ عَنِ الْمَغْمُوْمِينَ يا راحِمَ الشَّيْخِ الْکَبيرِ يا رازِقَ الطِّفْلِ الصَّغِيرِ، يا مَنْ لا يَحْتاجُ اِلَي التَّفْسِيرِ صَلِّ عَلَي مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِي کَذا وَ کَذا.
بهار جان‌ها/ آیت الله کریمی جهرمی

یک توصیه‌ی ویژه از حضرت امام جواد علیه‌السلام

 شيخ صدوق نقل کرده که اسماعيل بن سهل گفته است، من در نامه‌اي به حضرت ابوجعفر دوم (امام جواد) عليه السلام نوشتم: «ذکري را به من بياموزکه چون بگويم، در دنيا و آخرت با شما باشم!»
حضرت در جواب من به خط خود، که آن را مي‌شناختم نوشتند:

اَکْثِرْ مِنْ تِلاوَةِ اِنّا اَنْزَلْناهُ وَ رَطِّبْ شَفَتَيْکَ بِالاِسْتِغْفارِ
هر چه بيشتر سوره انا انزلناه را بخوان و لب‌هاي خود را به استغفار مرطوب گردان.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم تیر ۱۳۸۹ساعت ۲۲:۱۳ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

ذكر ایام هفته ، برای عزیزانی که درخواست کرده بودند.
هر كدام در هر روز صد مرتبه.


شنبه: "یا رب العالمین"
یكشنبه: "یا ذالجلال و الاكرام"
دوشنبه: "یا قاضی الحاجات"
سه شنبه: "یا ارحم الراحمین"
چهارشنبه: "یا حیّ یاقیوم"
پنج شنبه: "لا اله الا الله الملك الحق المبین"
جمعه: "اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"

التماس دعا

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم تیر ۱۳۸۷ساعت ۴:۵۴ قبل از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

با عرض پوزش از كاربران محترم به دليل اينكه مدتي توفيق ذكر ختومات و اذكار حاصل نشد . اين هفته به ذكر چند مورد از ختومات مفيد و اذكار مجرب بسنده مي كنيم .انشاءالله مورد استفاده قرار گيرد .

۱-دعا براى پيدا شدن گم شده
حضرت امام رضا عليه السلام مي‌فرمايند : براى يافتن چيزي كه گم شده بگو:
و عنده مفاتح الغيب لايعلمها الا هو و يعلم ما فى البر و البحر و ما تسقط من ورقه الا يعلمها و لا حبه فى ظلمات الارض و لا رطب و لا يابس الا فى كتاب مبين اللهم انك تهدى من الضلاله و تنجى من العمى و ترد الضاله صل على محمد و آله و اغفر لى و رد ضالتى و صل على محمد و آله و سلم .

۲-ختم سوره مباركه واقعه جهت وسعت رزق :
جهت وسعت رزق  از شب جمعه شروع كند و در شب جمعه ديگر ختم كند و در هر شب پنج مرتبه سوره مباركه واقعه را بخواند و بعد از هر مرتبه اين دعا را بخواند:
اللهم انى اسئلك رزقا واسعا حلالا طيبا بغير كدٍّ و استجب دعائى بغير رد ٍّو اعوذ بك من الفقر و الدِّيْنِ و صلى اللّه على محمد و آله الطاهرين .

۳- توسل به حضرت حجة عليه السلام جهت گشايش هر كارى

گفتن هفتاد مرتبه ذكر : يا اللّه يا محمد يا على يا فاطمه يا صاحب الزمان ادركنى و لاتهلكنى
در برآمدن حاجت بسيار مؤثر است انشاءالله

۴- چند عمل باعث استجابت دعا است
اول - گفتن بسم اللّه الرحمن الرحيم در اول دعا
دوم - مدح خداوند عالم
سوم - صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد
چهارم - نا اميد شدن از مردم
پنجم - حضور قلب و اميدوار شدن به استجاب دعا
ششم - اصرار كردن در دعا
هفتم - انگشتر عقيق در دست داشتن
هشتم - انگشتر فيروزه در دست كردن
نهم - دعا كردن چهل مومن قبل از دعا
دهم - خواندن صد آيه از قرآن  و پس از آن هفت مرتبه گفتن(يا اللّه
)
يازدهم - ختم كردن دعا به  (ماشاء اللّه لا حول و لا قوه الا باللّه )

منبع : گنجينه هاى معنوى : مؤ لف : رضا جاهد

 

ذکری برای بچه دار شدن

مرحوم كلينى از حارث نصرى حكايت مى‏كند كه او گويد: «به امام صادق عليه‏السلام گفتم: خاندان من همه منقرض شده‏اند و من هم فرزندى ندارم. (كنايه از اين كه به من دعايى تعليم كن تا به بركت آن فرزنددار شوم).حضرت فرمود: در سجده بگو: «رَبِّ هَبْ لى مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَةً طَيِّبَةً إنَّكَ سَميعُ الدُّعاء»، «رَبِّ لا تَذَرْنى فَرْداً وَانْتَ خَيْرُ الْوارِثينَ».حارث گويد: من به دستور حضرت عمل كردم و در سجده‏ام اين دو آيه را خواندم. خداوند به من دو پسر به نام‏هاى على و حسين عطا كرد.» كافى، ج6، ص8 و نيز مجمع البيان، ج7، ص61.

على بن محمد صيمرى كاتب گويد: «با دختر جعفر بن محمد كاتب ازدواج كردم و او را بسيار دوست داشتم، اما از اين ازدواج فرزندى نصيبم نشد. به سراغ امام هادى عليه‏السلام رفتم و داستان خود را براى او باز گفتم. او تبسّم كرد و فرمود: انگشترى فراهم كن كه نگينش فيروزه باشد و بر آن بنويس: «رَبِّ لا تَذَرْنى فَرْداً وَأنْتَ خَيْرُ الْوارِثينَ». صيمرى گويد: به دستور حضرت عمل كردم، يك سال نگذشت كه از آن همسر پسرى روزى‏ام شد.» نور الثقلين، ج3، ص456.

روايات ديگرى نیز  درباره نحوه طلب فرزند در كافى، ج6، ص7 ـ 10؛ نور الثقلين، ج3، ص456. و ... آمده است.

از استاد بزرگوارم جناب آقای ضیایی حفظه الله تعالی که چند سال توفیق تلمذ در محضر گرامی شان را در درس طب النبی صلی الله علیه و آله و سلم داشتم به کرّات شنیدم که میفرمودند : غذای ساده ای است که هم مقوی است و هم خوشمزه و جهت تقویت قوای انسان بسیار مفید است این غذا به زن و شوهر کمک می کند که در صورت مصلحت الهی،زودتر صاحب فرزند شوند.ایشان میفرمود:مقداری پیاز را در روغن زیتون ، رنده کنید و مقداری حرارت دهید(نه به حدی که پیازها بسوزد و روغن زیتون خاصیت خود را از دست دهد) بعد چند عدد تخم مرغ در آن شکسته و پخته و زن و شوهر میل کنند.مداومت بر این غذا خاصیت عجیبی دارد.البته مثل هر چیز دیگر زیاده روی در مصرف آن صحیح و عاقلانه نیست.

انصافا جدای از خاصیت این غذا که در احادیث اهل بیت علیهم السلام هم به آن اشاره و تصریح شده ، غذای خوشمزه ای است.نوش جان

این پست به تقاضای تعدادی از دوستان تکرار و تکمیل شد.

+ نوشته شده در  جمعه نهم آذر ۱۳۸۶ساعت ۲۰:۱۲ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

 

يكي از ختم هاي مجرب براي گرفتن هر حاجتي ، مادي يا معنوي، فرستادن صلوات  و هديه اين صلوات به محضر نوراني معصومين عليهم السلام است چنان چه رسول اعظم صلي الله عليه و آله و سلم مي‌فرمايند : هر كه روزي بر من صلوات فرستد حق تعالي درِ عافيت را بر وي گشايد و حاجت معنوي و مادي ، دنيايي و اخروي او به حرمت صلوات بر محمد و آل محمد عليه و عليهم صلوات الله بر آورده مي‌شود .( جامع الاخبار ، ص 67 و مستدرك الوسايل ج5 ،ص100 . )

و بهتر آن است كه اين ختوم به عدد نام اين بزرگواران انتخاب شود . در زير راهنماي شمارنده اعداد نامهاي چهارده معصوم عليهم السلام طبق حروف ابجد جهت ختم گرفتن ذكر مي‌شود .(به عنوان مثال به يمن و بركت نام مبارك امير المؤمنين عليه السلام و به عدد نام ايشان صد و ده صلوات فرستاده شود و...)

 

1- نام مبارك پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله و سلم =  92

2- نام مبارك اميرالمومنين عليه السلام =  110

3- نام مبارك حضرت فاطمه زهراء عليها السلام  = 135

4- نام مبارك امام حسن عليه السلام  = 118

5- نام مبارك امام حسين عليه السلام  = 128

6- نام مبارك امام سجاد عليه السلام  = 110

7- نام مبارك امام محمد باقر عليه السلام  =  92

8- نام مبارك امام صادق عليه السلام  = 353

9- نام مبارك امام كاظم عليه السلام  = 116

10- نام مبارك امام رضا عليه السلام  =  110

11- نام مبارك امام جواد عليه السلام  = 92

12 - نام مبارك امام هادي عليه السلام = 110

13 - نام مبارك امام حسن عسكري عليه السلام = 118

14- نام مبارك امام عصر عليه السلام =  59

 

يك روايت در فضيلت صلوات

 

رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم مي‌فرمايند : ديشب خواب عجيبي ديدم . ديدم مردي از امت من در حال گذشتن از پل صراط مي‌لرزد و در هر قدمي مي‌لغزيد. اما ديدم صلواتي كه بر من فرستاده بود آمد و دست او را گرفت و به سلامت او را از پل صراط گذرانيد .( آثار و بركات صلوات ، ص 143 .)

 

                همین نوشته در سایت خبری تحیلی فردانیوزfardanews.com

 

نكته مهم :

در طول اين مدت كه اين مطلب رو در وبلاگ نوشتم دوستان زيادي در پيامهاي خصوصي و بعضا آف گذاشتن از طريق ياهو سوالاتي رو پرسيده بودند . شخصي از اينكه چرا در مقابل نام اميرالمومنين و امام سجاد عليهما السلام و... يك عدد نوشته شده با وجود اينكه نام اين بزرگواران متفاوت است پرسيده بودند . در جواب بايد عرض كنم : ملاك در اين محاسبه ، نام اصلي اين بزرگواران است نه لقب و كنيه ائمه عليهم السلام .

تعدادي هم از اينكه چرا با وجود همنام بودن امام عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف با نام مبارك پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله ، شماره درج شده در مقابل اين اسامي مبارك متفاوت است و... پرسيده بودند در جواب اين عزيزان هم عرض مي‌كنيم كه : در هم نام بودن امام عصر با رسول اعظم صلوات الله عليهما شكي نيست اما از آنجا كه در زمان فعلي ، شيعه از بردن نام و مخاطب ساختن امام عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف به نام اصلی (م ح م د)نهي شده و روايات بسياري شيعه را امر به استفاده القاب مشهور اين امام همام كرده‌اند و نيز در لسان خود روايات از آن بزرگوار بيشتر با نام مبارك مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) ياد شده مثل : المهدي طاووس اهل الجنه ...و : المهدي من ولدي و ... و نيز به خاطر تبعيت از علماي گذشته لذا نام مبارك مهدي براي تعداد صلوات ها انتخاب شده است.

 

+ نوشته شده در  جمعه چهارم آبان ۱۳۸۶ساعت ۱۰:۵۷ قبل از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

با سلام . ذكر يكي ديگر از اذكار و ختومات مجرب

 

۱- ختم سوره‌ي مباركه حمد براي شفاء امراض :

امام محمّدباقر(ع) فرمودند : «هركه سوره‌ي حمد او را بهبودي ندهد ، چيزي ديگري او را شِفا نمي‌بخشد .» (اصول كافي : 4/434)

همچنين فرمودند : «هركه سوره‌ي حمد و توحيد او را بهبودي نبخشد ، چيزي ديگري او را شفا نمي‌بخشد . اين دو سوره هر علّت و بيماري را دور مي‌كند .» (طبّ‌الائمّه : 39)

حضرت امام رضا (ع)  در اين‌باره مي‌فرمايند : «كسي كه به او دردي رسيده است براي رفع آن ، هفت بار سوره‌ي حمد را قرائت كند ، اگر درد آرام نشد هفتاد بار بخواند ، آرام خواهد شد .» ان شا‌ءالله (اصول كافي : 4/429 و مكارم‌الاخلاق : 363)

 

۲- ختم سوره مباركه حمد براي برآمدن حاجات :

گفته‌اند به جهت برآمدن حاجت، ۴۰روز ، هر روز ۴۱ مرتبه اين سوره را بين نافله‌ي صبح و نماز صبح قرائت كند . (تحفه‌ي رضويّه : 175)

 

۳- ختم سوره‌ي توحيد براي رفع سردرد(درد سر):

امام رضا (ع) درباره‌ي اين سوره مي‌فرمايند : «هركه سرش درد گرفت ، دست خود را بگشايد و سوره‌ي (حمد و توحيد و معوّذتين) را قرائت كند و دست خود را به صورت خود بكشد ، ناراحتي او رفع خواهد شد .» ان شا‌ءالله (مكارم‌الاخلاق : 365)

 

۴- ختم سوره مباركه توحيد براي برآمدن حاجت:

گفته‌اند : به جهت برآمدن حاجت ، هفت روز ، هر روز صد مرتبه بعد از نماز صبح اين سوره را قرائت كند ، ان‌شاءالله حاجت روا خواهد . (بحرالغرايب : ص12 حاشيه‌ي كتاب)

 

۵- ختم سوره توحيد براي رفع تب:

امام جعفر صادق (ع) فرمودند : «براي رفع تب هزار بار سوره‌ي توحيد را قرائت كند و خداوند را به حقّ حضرت فاطمه (س) قسم بدهد به خواست خداوند ، تب رفع خواهد شد.» (مكارم‌الاخلاق : 366)

 

۶- ختم سوره توحيد براي حفظ از آفات :

همچنين آن حضرت ع مي‌فرمايند : «هركه به هنگام خواب سوره‌ي توحيد را ۱۱ مرتبه قرائت كند ، خداوند به بركت اين سوره ، خانه‌ي او و همسايه‌هاي او را حفظ خواهد كرد.» (مكارم‌الاخلاق : 366)

 

۷- ختم سوره مباركه توحيد براي آمرزش والدين:

همچنين فرمودند : «كسي كه آمرزش خود و والدينش را مي‌خواهد بعد از نمازهاي واجب حتماً سوره‌ي توحيد را قرائت كند .» (اصول كافي : 4/428)

 

۸- ختم سوره مباركه توحيد براي در امان ماندن از شر ديگري:

از معصوم (ع) روايت شده است : «به خاطر محفوظ ماندن از شرّ ظالم اين سوره را به چهار طرف خود بخواند (يا از هنگام ورود تا مراجعت به خواندن سوره ادامه دهد) ان‌شاءالله از شرّ ستمگر محفوظ خواهد ماند .» (اصول كافي : 4/427)

 

  به نيت امام هشتم (ع) از بي‌نهايت خواص اين سُوَر مباركه به همين ۸ مورد اكتفا كرديم .

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم مهر ۱۳۸۶ساعت ۱۹:۲۰ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

با سلام . جمعه و یکی دیگر از اذکار و ختومات مجرب و مهم

امام محمد باقر علیه السلام می فرمایند : هنگام خروج از منزل (برای رسیدن به مطلوب) این دعا را بخوان.

 

بِسم الله الرحمن الرحيم  حَسْبي اللهُ تَوَكَّلْتُ عَلَي اللهِ اللهمَّ إنّي أسئلُكَ

 

خَيْرَ  اُموُري كُلّها و اعوذُ بِكَ مِنْ خِزْي الدّنْيا و عَذابِ الاخِرَةِ   

 

( مفتاح الجنات ص416).

 

همچنین امام صادق علیه السلام می فرمایند :هنگام خروج از منزل این دعا را بخوانید :

 

باللهِ أَخرُجَ و باللهِ أدخُلُ و علي اللهِ أَتَوَكّلُ اللهم افْتَحْ لي في وَجْهي هذا بِخَيرٍ واخْتِمْ لي بِخَيرٍ و قِني شرَّ كُلُّ دابّةٍ انت آخِذٌ بِناصِيتِها إنَّ ربّي علي صراطٍ مُستَقيمٍ

مفتاح الجنات ص ۱۳۳

 

+ نوشته شده در  جمعه ششم مهر ۱۳۸۶ساعت ۱:۱۵ قبل از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

با سلام .

خواندن و مداومت بسیار بر این ذکر جهت خانه دار شدن بسیار مفید است .ان شاءالله

 

رَبِّ انْزِلْني مُنْزَلاً مُبارَكاً و انتَ خيرُ المُنزِلينَ

 

سوره مبارکه مومنون آیه شریفه ۲۹

_________________

به اطلاع دوستان و عزيزاني كه توسط موتورهاي جستجو و با سرچ عباراتي نظير " ذكري جهت خانه دار شدن يا آيه اي براي خانه دار  " و امثال آن به اين پست هدايت مي شوند مي رساند:عزيزاني با مداومت بر اين ذكر موفق به خانه دار شدن شده اند . حقير نيز در مدت يك سال با مداومت بر اين ذكر و لطف خداي متعال موفق شدم بعد از سالها صاحب خانه شوم.وظيفه خود دانستم در اين جا اين اطمينان را به بندگان خوب خداي متعال بدهم كه چنانچه مصلحت الهي بر اين باشد كه شما صاحب خانه شويد شك نكنيد كه خواهيد شد.به شرط آن كه 1- راضي به مصالح الهي باشيد.2- در خواسته خود اصرار داشته باشيد(طي مدت طولاني دعاي شما و خانواده در قنوت و سجده و .... همين دعا باشد.) 3- نيت خود را خالص كنيد.همان خداي متعالي كه سلامتي،زن و فرزند و شوهر و پدر و مادر و .... و نعمتهاي فراوان بيشماري به من و شما داده قبل از آن كه از او بخواهيم مطمئنا اگر صلاح بداند خانه اي در شأن من و شما به ما عطا خواهد كرد.(لا تنقصه كثرة العطاء إلا جوداً وكرماً،) 4 - اينكه پشتكار و قناعت را فراموش نكنيم.5- ساعات و مكان هايي كه به دعا سفارش شده را فراموش نكنيم مثل : دعا هنگام قرائت قرآن - هنگام نزول باران - هنگام افطار و قبل از افطار كردن - هنگام سحر - بعد از نماز واجب - شب قدر - روز عرفه - اعياد غدير و قربان و مبعث و .... از همه مهمتر قبل و بعد از دعا حتما صلوات كامل فرستاده شود.(اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم)- حرم ائمه عليهم السلام و امامزادگان عليهم السلام و .... 

و در پايان يك تقاضا از دوستان عزيز:چنانچه عزيزي با مداومت بر اين آيه ي نوراني صاحب خانه شد در قسمت نظرات اعلام نمايد تا ديگران هم دلگرم تر به كار خود ادامه دهند.

التماس دعا

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم شهریور ۱۳۸۶ساعت ۱۹:۵۷ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

با سلام .

مداومت بر این اذکار جهت وسعت رزق و ادای دین و قرض بسیار مفید است انشاء الله .

۱- گفتن ۲۷۰ مرتبه ذکر یا کریم در هر روز .

۲- خواندن این دعا در سجده نماز به خصوص سجده آخر :

يا خَيرَ المَسئولينَ و يا خيرَ المُعطين اُرزُقني وارزُق عَيالي مِن فَضْلكَ فإنَّك ذوالفَضل العظيم

 

۳- مداومت بر این ذکر جهت ادای دین بسیار موثر است . چنانچه امیرالمومنین علی علیه السلام خدمت رسول اعظم صلی الله علیه و آله و سلم رسیدند و از ادای دین خود شکایت کردند. حضرت فرمودند این دعا را بخوان اگر قرض تو به اندازه کوه صبیر (یکی از بلندترین کوهها) باشد دینت ادا می شود . انشاء الله

 

اللهم اَغْنِني بِحلالك عن حَرامِكَ و بِفَضْلِكَ عمَّن سواك

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۶ساعت ۱۱:۲ قبل از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

با سلام مجدد . باز هم روز جمعه و ذکر چند ختم  دیگر از اذکار و ختوم مجرب

۱- برای برآورده شدن حاجات خواندن ۴۰ (چهل) مرتبه سوره مبارکه حشر بسیار مفید است .

۲- همچنین خواندن ۳ (سه) مرتبه دعای جوشن کبیر اثر عظیمی در برآورده شدن حاجات دارد .

۳- همچنین با هدیه ۱۰۰ صلوات به پیشگاه مبارک حضرت نفیسه خاتون (نواده امام حسن مجتبی علیهماالسلام) هم اثر عجیب آن را در برآورده شدن حاجتهای خود ببینید . ان شاءالله

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت ۱۲:۸ بعد از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  | 

با سلام به شما خواننده گرامی : از این هفته سعی داریم تا هر هفته یکی از اذکار و ختوم مجرب رو که خودم و یا یکی از دوستان آن را انجام داده و نتیجه گرفته را برایتان بنویسم . تا شما هم با انجام آن به نتیجه رسیده و مشکلی از مشکلاتتان حل شود (ان شاءالله ) . اما نکته ای را که لازم میدانم ذکر کنم اینکه در انجام این ختوم و اذکار و همچنین همه دعاهایی که شخص انجام میدهد و به جا می آورد باید نیت پاک و عقیده خالص باشد تا این اوراد و اذکار به نتیجه برسد . ان شاء الله .

*********************************************

مداومت بر این اذکار برای یافتن گم شده بسیار مفید است . ان شاءالله

 

۱- حضرت امام رضا عليه السلام مي‌فرمايند :  براى يافتن و پيدا كردن گم شده بگويد:

و عنده مفاتح الغيب لايعلمها الا هو و يعلم ما فى البر و البحر و ما تسقط من ورقه الا يعلمها و لا حبه فى ظلمات الارض و لا رطب و لا يابس الا فى كتاب مبين اللهم انك تهدى من الضلاله و تنجى من العمى و ترد الضاله صل على محمد و آله و اغفر لى و رد ضالتى و صل على محمد و آله و سلم . ( گنجينه‌هاي معنوي – رضا جاهد )

 

 

- دعا براي كسي كه راه را گم كرده است :

با صداي بلند بگويد :
يا فارس الحجاز ادركنى يا ابا صالح المهدى ادركنى ادركنى

 

 

۳- دعا براي يافتن مال يا حيوان گم شده :

حضرت صادق عليه السلام فرمود: هرگاه از كسى مالى يا حيوانى گم شود اين دعا را بخواند:

اللهم انك اله من فى السماء و اله من فى الارض و عدل فيهما و انت الهادى من الضلاله و ترد الضاله رد على ضالتى من رزقك و عطيتك اللهم لاتفتن بها مومنا و لا تغن بها كافرا اللهم صل على محمد عبدك و رسولك و على اهل بيته .

+ نوشته شده در  جمعه نهم شهریور ۱۳۸۶ساعت ۱۱:۴۹ قبل از ظهر  توسط طلبه ای از مشهدالرضا علیه السلام  |